KPI’s en behoeften bepalen
Welke minimale inzichten moet een bedrijf hebben? Dat is natuurlijk bedrijfsspecifiek. Inzicht op operationeel en financieel niveau wordt perfect door Exact gefaciliteerd. Denk aan welke minimale voorraden je moet aanhouden om te voldoen aan toekomstige behoeften. “Exact biedt een aantal standaard-rapportages die voornamelijk data weergeven doormiddel van een lijst. Het geeft informatie over met welke openstaande orders je bezig bent, hoeveel artikelen je verkocht hebt van een bepaald type, etc. Al die informatie wordt in een Excel-achtig lijstje getoond. Wat Exact vervolgens niet goed kan, is data vergelijken of lijsten in grafieken en diagrammen visualiseren. Dat is waar wij met Moni het verschil maken,” legt Paul uit.
Visualiseren van bedrijfsdata met Power BI en Exact
Met Power BI-rapportages genereert Moni waardevolle inzichten uit data in je Exact-omgeving. Paul: “We beantwoorden vraagstukken zoals ‘welke nieuwe klanten zijn verantwoordelijk voor welk deel van je omzet?’ of ‘hoe verhoudt je omzet per artikel, per klant, per land of per verkoopkanaal zich ten opzichte van voorgaande jaren?’.”
Dat soort informatie kan Exact niet standaard inzichtelijk maken, laat staan visualiseren. “Dat doen wij wel. Afwijkingenzijn daardoor in één oogopslag zichtbaar. Uniek aan de dashboards die wij hebben ontwikkeld, is de combinatie van data vanuit Exact alleen dagelijks synchroniseren met ons eigen datawarehouse én dat we die vergelijken met data uit derde systemen voor écht waardevolle inzichten.
Dashboards voor de voedselindustrie
Analyses die Moni verzorgt voor de voedselindustrie hebben onder meer betrekking op het verkrijgen van inzicht inde ontwikkeling van marges, de omzet, het aantal retouren, etc. Maar ook op specifieke vraagstukken, zoals ‘welke artikelen dreigen over de houdbaarheidsdatum heen te gaan?’ en ‘wat is de omloopsnelheid van een artikel?’ Moni duikt desgewenst ook dieper in de productie gegevens: ‘hoeveel afval of uitval is er?’ en ‘wat is de bezettingsgraad van de productielijnen?’
Uit analyses blijkt ook hoe productielijnen zich tot elkaar verhouden. Als productielijn X veel omzet genereert maar nauwelijks marge oplevert, kan het interessant zijn om de capaciteit op lijn Y te verhogen, omdat die een marge van 50 procent kent. Paul deelt nog een voorbeeld: “Stel je productieproces is energie-intensief. De energiecomponent is dan een belangrijkdeel van je kostprijs, maar is niet in de receptuur opgenomen, dus zit niet standaard in Exact. Dan kunnen we de prijzen uit je energiecontract toevoegen aan ons datawarehouse en een werkelijke kostprijs berekenen. Dat soortinzichten zijn heel waardevol om op te sturen, en daar helpen we onze klanten graag bij.”
Exact vormt het fundament voor het automatiseren van voorraad-technische en operationele processen. De toegevoegde waarde van Moni is gericht op het op een standaard manier implementeren van Power BI-dashboard. Zodat onze klanten op basis hiervan analyses kunnen maken, zodat er bedrijfstechnische en waardevolle inzichten ontstaan waarop je kan sturen. Nieuwsgierig geworden? Neem contact op met één van onze consultants.